Aktualności
PGE: Kompleks Turów będzie nadal pracować
W odniesieniu do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, wydanego 20 września 2021 roku przez wiceprezes TSUE Rosario Silva de Lapuerta, PGE Polska Grupa Energetyczna, właściciel PGE GIEK, do której należy kopalnia i elektrownia Turów, informuje, że Kopalnia Węgla Brunatnego Turów posiada niezbędne pozwolenia środowiskowe i ważną, legalnie wydaną koncesję, na podstawie której prowadzi wydobycie.
Czesi i Polacy nie chcą sporu o Turów – wynika z badań mieszkańców regionów po obu stronach granicy
Relacje przygraniczne stanowią ważny element rozwoju dla całego regionu trójstyku granic, zarówno po czeskiej, jak i polskiej stronie. Z badań przeprowadzonych przez pracownię iAnswer.pl. na zlecenie PGE wynika, że Polaków z Czechami łączą bliskie relacje, a sąsiadom zależy na podtrzymaniu dobrych relacji przygranicznych. Mieszkańcy regionu liczą na szybkie i kompromisowe dla obu stron rozwiązanie sporu o Kopalnię Turów.
Główne wyzwania dla współpracy transgranicznej tematem drugiego dnia Forum Ekonomicznego w Karpaczu
Podczas drugiego dnia Forum Ekonomicznego w Karpaczu, 8 września odbył się panel dyskusyjny pt. „Współpraca transgraniczna motorem rozwoju regionu - Forum Polsko-Czeskie” z udziałem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, a także Wojciecha Dobrołowicza, burmistrza Bogatyni. Stronę czeską reprezentowali Miroslav Vlasák, zastępca dyrektora EUWT NOVUM oraz Petr Machej, członek zarządu Okręgowej Izby Gospodarczej w Karvinie.
Nowy blok w Elektrowni Turów został zaprojektowany i wykonany prawidłowo, obecny postój jest planowy
Nowy blok energetyczny w Elektrowni Turów oddany został oddany do eksploatacji w maju br. Blok obecnie jest w postoju zaplanowanym i uzgodnionym z Generalnym Wykonawcą inwestycji – konsorcjum firm Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe GmbH, Budimex SA oraz Técnicas Reunidas SA, co wynika wprost z zapisów kontraktu. Wszystkie działania prowadzone obecnie na nowym bloku mają na celu jego dalszą, stabilną pracę w przyszłości.
PGE: lokalne społeczności powinny być beneficjentami sprawiedliwej transformacji – uczestnicy polsko-czesko-niemieckiej debaty o przyszłości regionów górniczych
Zdefiniowanie wyzwań stojących przed samorządami, konieczność ponadgranicznej współpracy oraz stworzenia nowej wizji dla regionu i jego mieszkańców. To główne tematy debaty pt. „Wspólna przyszłość regionów górniczych położonych w trójstyku granic PL-CZ-DE. Gospodarka, Społeczeństwo, Środowisko”, która 9 lipca br. odbyła się w Bogatyni z inicjatywy PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
PGE: w Bogatyni o przyszłości regionów górniczych – trójstronna debata we współpracy z samorządami
W piątek 9 lipca 2021 r. w Bogatyni odbędzie się debata „Wspólna przyszłość regionów górniczych położonych w trójstyku granic PL-CZ-DE. Gospodarka, Społeczeństwo, Środowisko”, organizowana z inicjatywy PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Jej uczestnicy będą rozmawiać o wspólnych wyzwaniach, jakie czekają samorządy i lokalne społeczności tych regionów w obliczu transformacji energetycznej.